rss
twitter

  19 Ağustos 2008 Salı

  Asisttime ' dan Al Haberi #6 ~ Giricek Fenerbahce de


  Bu kadar da pes demeyin Asistime ı izlemeyi devam edin :)

  Gordan Giricek F.Bahçe Ülker'de!

  Türkiye'de ilk olarak İsmail Arslan haber orjinli olarak Ajansspor'da duyurulan Gordan Giricek transferi nihayet gerçekleşti ve Hırvat yıldızın Beko Basketbol Ligi'nin iddialı takımı Fenerbahçe Ülker ile 1+1 yıllık anlaştığı sarı lacivertlilerin resmi yayın organı FB TV'de duyuruldu.


  İsmail ARSLAN / AJANSSPOR 

  Tüm spor medyasının futbol takımına transfer beklediği Fenerbahçe bombayı baskette patlattı. Geçen sezon Euro League'de "Final Four"un kapısından dönen sarı lacivertliler NBA'in tecrübeli şutörlerinden Hırvat Gordan Giricek'i kadrosuna dahil etti. 

  Sarı lacivertlilerin resmi yayın organı FB TV de haberi doğruladı ve Gordan Giricek ile 2 yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu. 

  NBA'de son olarak Phoenix Suns forması giyen Hırvat şutör Gordan Giricek yerel basın organı sportskenovosti.hr'ye yaptığı açıklamada Fenerbahçe Ülker ile 1+1 yıllığına anlaştığını duyurdu. 

  Solomon gittikten sonra Fenerbahce Ülker'in ligi domine edebilecek bir oyuncu eksikliğini Giricek ile giderebileceği söylenebilir. 

  Giricek, 1999 NBA Draftında 2. tur 40. sırada Dallas Mavericks takımı tarafından seçildi ancak Draft gecesi Leon Smith ile draft edilerek haklarını San Antonio Spurs'e geçmişti. 

  Seçilmesine rağmen Avrupa'da tecrübe edinmek için 2 sezon Cibona Zagrepte bir sezon da CSKA Moskova'da oynayan Giricek Nba kariyerini 2002/2003 sezonunda Memphis Grizzlies ile başladı. 

  NBA'de ilk sezonunda başarılı bir sezon geçiren Giricek Mempshis kariyerinde 49 maçın 35 inde ilk beş başlayarak 24.2 dk ortalama ile 11.2 sayı ortalamaları tutturarak iyi bir Nba başlangıcı yaptı. Ancak sezon sonuna dogru Drew Gooden ile birlikte Mike Miller, Ryan Humphrey ve birinci ile ikinci tur draft haklarına karşılık Orlando Magic'e takas oldu. 

  Orlando'da sezon sonuna kadar 27 maç oynayıp kariyerinin en iyi rakamlara ulaşan Giricek sezonu 14.3 sayı 4.8 ribaund 2.5 asist ortalamaları ile tamamladı. 

  Ancak Gordon Giricek'i nasıl başlarsan öyle gidersin sözü gibi Draft da seçildiği gece de takas olması ile başlayan kendisi için takas serüveni yine devam etmiş ve Orlando'da ikinci sezonu tamamlamadan DeShawn Stevenson karşılığında Utah Jazz'a takas edildi. 

  Utah Jazz'da geçen 3.5 sezonda hep takım içerisinde rolu tamamlayıcı skorer olan ve oyuna genellikle benchte başlayan ve oyun sıkıştığında takıma verim sağlaması beklenen Giricek bu rolu cok iyi benimseyerek 3.5 senelik Utah kariyerinde son sezonunda Charlotte Bobcats maçında bir pozisyonda kötü pas verdiği için koç Jerry Sloan'ın gazabına uğrayan ve tartışan Giricek 1-2 haftaya kalmadan Krover karşılığında Philadelphia 76ers'a takas edildi ve Nba'de 4. takasını gercekleştirmiş oldu. 

  Ancak Philadelphia'da da 12 maç sonunda takımdan gönderildiği açıklandı. NBA'de son demlerini de Phoneix Suns'da yaşayan Giricek, 6 sezonda 5 ayrı takımda ortalama 9.6 sayı 2.5 ribaund ve 1.5 asist ortalamaları tutturdu. 

  http://www.ajansspor.com/basketbol/tbl/h/20080819/gordan_giricek_fbahce_ulkerde.html

  Asisttime dan Al Haberi#6

  Asisttime dan Al Haberi # 5

  Asisttime' dan Al Haberi #4

  Asisttime' dan Al Haberi #3

  Asisttime' dan Al Haberi # 2

  Asisttime ' dan Al Haberi #1  Hiç yorum yok: