rss
twitter

  18 Ağustos 2008 Pazartesi

  Giricek Iddiası

     Fenerbahce Ulker Sube Direktoru Nedim Karakaş bir televizyon programında yaptığı bilgilendirmede Avrupa kökenli 6 yıllık Nba kariyeri olan bir oyuncu ile görüştüklerini ifade etti. Nba de Free Agent durumunda bulunan ve tarifine uygun tek oyuncu olan Giricek daha önce de Rusya nın Triump Moskova takımı ile anlaşmak üzere olduğu belirtilmişti.  Bakalım bu transfer yarışı sonunda Giricek hangi takımın yolunu tutacak. Aslında Solomon gittikten sonra Fenerbahce Ulker in ligi domine edebilecek bir oyuncu eksikliğini Giricek ile giderebileceği söylenebilir.

      1999 Nba Draftında 2. tur 40. sırada Dallas Mavericks takımı tarafından seçildi ancak Draft gecesi Leon Smith ile draft edilerek haklarını San Antonio Spurs' e geçmişti. Seçilmesine rağmen Avrupa' da tecrube edinmek için 2 sezon Cibona Zagrepte bir sezon da CSKA Moskova'da oynayan Giricek Nba kariyerini 2002/2003 sezonunda Memphis Grizzlies ile başladı. Nba' de ilk sezonunda başarılı bir sezon geçiren Giricek Mempshis kariyerinde 49 maçın 35 inde ilk beş başlayarak 24.2 dk ortalama ile 11.2 sayı ortalamaları tutturarak iyi bir Nba başlangıcı yaptı. Ancak sezon sonuna dogru Drew Gooden ile birlikte Mike Miller, Ryan Humphrey ve birinci ile ikinci tur draft haklarına karşılık Orlando Magic' e takas oldu. Orlando' da sezon sonuna kadar 27 maç oynayıp kariyerinin en iyi rakamlara ulaşan Giricek sezonu 14.3 sayı 4.8 ribaund 2.5 asist ortalamaları ile tamamladı. 

      Ancak Gordon Giricek'i nasıl başlarsan öyle gidersin sözü gibi Draft da seçildiği gece de takas olması ile başlayan kendisi için takas serüveni yine devam etmiş ve Orlando ' da ikinci sezonu tamamlamadan DeShawn Stevenson karşılığında Utah Jazz ' a takas edildi.  Utah Jazz' da geçen 3.5 sezonda hep takım içerisinde rolu tamamlayıcı skorer olan ve oyuna genellikle benchte başlayan ve oyun sıkıştığında takıma verim sağlaması beklenen Giricek bu rolu cok iyi benimseyerek 3.5 senelik Utah kariyerinde son sezonunda Charlotte Bobcats macında bir pozisyonda kötü pas verdiği için koç Jerry Sloan' ın gazabına uğrayan ve tartışan Giricek 1-2 haftaya kalmadan Krover karşılığında Philadelphia 76ers ' a takas edildi. Ve Nba ' de 4. takasını gercekleştirmiş oldu. Ancak Philadelphia' da da 12 maç sonunda takımdan gönderildiği açıklandı. Nba de son demlerini de Phoneix Suns' da yaşayan Giricek Nba de 6 sezonda 5 ayrı takımda ortalama 9.6 sayı 2.5 ribaund ve 1.5 asist ortalamaları tutturdu ..

  http://www.ajansspor.com/basketbol/tbl/h/20080818/giricek_iddiasi.html

  Hiç yorum yok: