rss
twitter

  2 Ağustos 2008 Cumartesi

  Zizic' in Ekürisi Bekleniyor ...      Butcenin buyuk bir bolumunu yerlilere harcayan Galatasaray  uzun zamandır 4 numara pozisyonu için transfer goruşmelerine devam ediyor. Pota altına Zizic gibi winner yani her mac 12+ sayı 7+ ribaund gibi istatistiklere kolayca ulaşabilecek bir oyuncuyu transfer etmesinden sonra guard mevkine geçen sezonu Alpella da tamamlayan M. Stricland ' ı transfer etti. Açıkcası Alpella dan geldiği için ve takımda Cuneyt in de oldugu yerde cok ezilir oyun içerisinde kafası hep benchde olacaktır cunku onu yedekleyen yıllardır ligi domine etmeyi başaran tecrubeli bir guard olacaktır.  Yani sözun özu; Pivotu Zizic olan bir takımın guard ı Strickland olmamalı. 

      Bir diğer transfer de tipik Murat Ozyer in Ya Tutarsa transferi.  Yerlilere cok para yatırılınca bu tur transferler de yapılabiliyor;  Sonucta Huseyin şu anda Serkan ve Mirsad dan sonra ligde en fazla ucret alan oyunculardan biri. Bil keza Cuneyt de ligimizde ki kalbur ustu yerlilere gore cok daha fazla alan bir oyuncu. Tufan - Murat gibi oyuncular da en az 300 e oynayan oyuncular. Graves kolej kariyerinde fazla goze batan bir oyuncu değildi, gerci Fransa da kac maç oynadıgı da ortada ama Hite kadar verimli olabileceğini sanmıyorum.

      Pota altında Zizic - Huseyin - Polat - Cemal' in de fazla rotasyon içerisinde yer alamayacağını varsayarsak çok soft bir pota altına sahipler.  Aslında bugune kadar; Kakiousiz - James Thomas - Sam Hoskin hatta son gunlerde şahsen duymadığın sadece  net ortamında ismi geçen Josh Powell bile bence Galatasaray' ın ilacı olamaz. Ucan kaçan ribaundlarda etkili savunma direncini arttırabilecek ve yuksek postta iyi olmasa da şut tehditi olan bir uzun gerekli, çünkü pota altında ana rotasyonu oluştaracak Huseyin ve Zizic savunmada fazla suya sabuna dokunan oyuncular değil.  Bakalım uzun olarak "Ya Tutarsa " transferi mi gerçekleşecek yoksa bugune kadar ilgilenip alamadakları kariyerli tecrubeli bir uzun tercihlerinden farklı bir isim mi karşımıza çıkacak ....

    

      

  .

  Hiç yorum yok: