rss
twitter

  12 Şubat 2011 Cumartesi

  Potada 100 Yıllık Derbiye Doğru


  Muhteşem final öncesi koçlar ve kaptanların maçla ilgili TBF'de yer alan görüşleri şu şekildeydi;


  Beşiktaş Cola Turka Baş Antrenörü Ergin Ataman kulüp olarak çok önemli bir final karşılaşması oynayacaklarını belirtirken, “Dün yönetimin bana söylediğine göre 39 yıl sonra basketbolda Türkiye Kupası’nda final oynuyoruz. Buraya gelirken önemli süreçten geçtik. Efes Pilsen maçını büyük mücadeleyle kazandık. Dün de iyi basketbol oynadık. Finalde çok güçlü bir takıma karşı oynayacağız. Geçtiğimiz yılın lig ve kupa şampiyonu ile karşılaşacağız. Rakibimiz, Euroleague’in en iyi basketbol oynayan takımlardan biri. Zor maç olacağı kesin. Ama biz de eksik kadromuzu, son zamanlarda yaptığımız takviyelerle, sakat oyuncuların iyileşmesiyle bir seviyeye getirdik. Efes Pilsen maçından önce de bizde bazı düşünceler vardı. O karşılaşmayı savunmamızla kazanmayı bildik. Fenerbahçe Ülker maçında rakibimizin oyun düzenini bozup, kupayı müzemize götürmek istiyoruz. Beşiktaş taraftarı bize destek oluyorlar, ama bunun daha fazla olmasını diliyorum. Türkiye’nin dört büyük kulübü yarı finaldeydi. Salonda Fenerbahçe ve Galatasaray’ın büyük üstünlüğü vardı. Ümit ediyorum ki yarın eşit bir seyirci olur. Biz kupayı kazanmak için son topa kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.  Fenerbahçe Ülker Baş Antrenörü Neven Spahija, öncelikle takımını Spor Toto Türkiye Kupası 8’li finalinde sergilediği mücadeleden ötürü kutlarken, “Beşiktaş Cola Turka ilk turda Efes Pilsen’i elemeyi başardı. Onları da tebrik ediyorum. Biz daha önce Beşiktaş Cola Turka’ya karşı oynadık. Ama bu seferki takım daha farklı. Birçok değişiklik yaptılar. Eminim ki yarınki mücadele de zorlu olacak. Fenerbahçe Ülker antrenörü olarak ilk iki günde daha iyi oynadığımızı düşünüyorum. Yarın da bunu sürdüreceğimize inanıyorum” açıklamasında bulundu.

  Fenerbahçe Ülker kaptanı Ömer Onan, Kayseri’de çok iyi bir atmorsfer olduğunu belirtirken, “Taraftarların yan yana olaysız maç izlemesi de mutluluk verici. Kupanın zor olacağını biliyorduk. Eleme usulü olan maçlar her zaman gergin geçiyor. İlk maçlarda şut yüzdeleri bu nedenle düşüktü. Bizi yarın zorlu bir maç bekliyor. İyi bir takıma karşı oynayacağız. Rakibimiz, Ergin Ataman ile birlikte toparlanma sürecine girdi. Biz de iyi durumdayız. Banvit’i ilk gün Galatasaray Cafe Crown’ı da ikinci yendik. Yarın da Beşiktaş Cola Turka maçımız çok zorlu olacak. Kupayı kaldırmak istiyoruz. İyi basketbol oynadığımızı düşünüyorum. En az hatayı yaparak kazanmak istiyoruz” dedi.

  Beşiktaş Cola Turka oyuncusu Cevher Özer ise yarın oynanacak final karşılaşmasıyla ilgili olarak, “Efes Pilsen maçının zor geçeceğini biliyorduk. Biz Kayseri’ye bir hedef doğrultusunda geldik. Amacımız kupayı kazanmaktı. Efes Pilsen maçını savaşarak kazandık. Medical Park Trabzonspor karşılaşmasında da olağanüstü bir mücadele ortaya koyduk. Bütün takım kenetlenmiş durumda. Final maçında da elimizden geleni yaparak kupaya uzanmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

  Son olarak, bu büyük final öncesi iki takımın teknik analizini önümüzdeki saatlerde burada bulabilirsiniz.


  Hiç yorum yok: