rss
twitter

  20 Kasım 2009 Cuma

  Yüzyılın Skandalında Ilk Resmi Karar!  Disiplin Kurulu bugün ilk kararı verdi ve beklenen şekilde teknik heyet ve başrol oyuncuları tedbirli olarak ligde görev yapmalarını ve oynamalarını yasakladı. Asıl herşey şimdi başlıyor bakalım ihraca kadar uzanan bir ceza yönetmeliğinden ne tür bir ceza çıkacak.


  Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, tarafına gönderilen bir dosyayı görüşerek karara bağladı.

  Galatasaray Cafe Crown sporcusu Cemal Nalga’nın cezalı olduğu dönemde, diğer bir sporcunun forması ve ismi altında oynatılması ve müsabaka tutanaklarıda bu şekilde yanıltıcı olarak tanzim edilerek TBF’ye ibraz edilmesi neticesi, ortaya çıkan, “Sportmenliğe aykırı davranışlarda bulunarak, gerçeği yansıtmayan evrakla Federasyonu yanıltarak Basketbol sporuna ve lige zarar vermek, ceza süresini beklememek, Disiplin Kurulu Kararlarını yerine getirmemek” fiilleri açısından ilgililerin Disiplin Kurulu’na sevkleri neticesinde;

  Galatasaray Cafe Crown Şube Sorumlusu Yiğit Şardan’ın, Genel Menajer Ali Türsan’ın, Takım Menajeri Mert Uyguç’un, Antrenör Okan Çevik’in, Yardımcı Antrenör Cengiz Karadağ’ın, Teknik Danışman Koray Mincinozlu’nun, Sporcular Cemal Nalga ve Tufan Ersöz’ün Disiplin Yönergesi 39, 40/a ve 42. Maddeleri çerçevesinde haklarındaki soruşturma ve değerlendirme sonuçlanıp nihai karar verilinceye kadar idari tedbirli olarak müsabakalara katılmalarının ve TBF nezdinde kulüple ilişkili görev yapmalarının yasaklanmasına oy birliği ile karar verildi.

  Karar esas metni için tıklayınız
  foto:Tbf

  Hiç yorum yok: