rss
twitter

  28 Eylül 2009 Pazartesi

  TSL 6.HAFTA II BEŞİKTAŞ - KAYSERİSPOR

  Bu yazıyı özellikle geç yazmak hatta yazmamak istedim. Çünkü o ortamda sağlıklı düşünemem ve farklı şeylerden bahsederim diyerek kendimi frenlemek istedim.
  Yaklaşık 1 hafta sonra bu maç hakkında birkaç şey karalamaya karar verdim.

  Haftalardır bahsettiğimiz teknik ve taktik hatalar kisişel terciher ve oyuncuların form durumu ile ilgili durumlara bu hafta girmek istemiyorum.
  Çünkü artık kazanan takım özelliğimizi kaybettik biz. Ve işin en kötüsü sahaya çıkan 11 maçı kazanacağına inanmadı son maçta.
  Bu maçı diğerlerinden ayıran en temel fark ise başta Denizli olmak üzere bütün faktörlerin artık mücadele etmekden vazgeçmesiydi sanırım.
  Zaten istifa sinyallerini vererek de bunu dile getirdi hocamız.
  Zannedersem yönetimde artık bu sezondan beklentisi yok ki, yeniden başlamak istiyorlar.
  Taraftar ise takımını desteklemekten çok, Hurma ve Gezer ekseni etrafında sürekli tezahüratlar yaparak sadece kendi kendine eğlendi diyebilirim.

  Bu maçın sonucun da bir büyük takım için olabilecek en kötü şeyi yaşıyoruz. Şampiyonluk paralosıyla başlanan sezon da hedefsiziz !!!
  Bu başarızsızlığın Tabata, Nihat, Kaş, Fink ya da diğerleri ile ilgili olduğunu sanmıyorum.
  Yani kısa sürede oluşan 12 puanlık fark bana bunu anlamam için yardımcı olmuyor.
  Açıkçası herşey yeni başlarken bu tehlikeleri zaman zaman yazılarımızda anlattık.Ve maalesef şu anda yaşıyoruz.

  Hedefsiziz dedim çünkü ; diğer büyükler sürekli kazanırken bizim de sürekli kazanamamız, onlarda ki futbol ve hakem !!! şansı etkili oluyor.
  Bir hedeften bahsetmek istiyorsak, kalan 3 istanbul derbisini kazanmalıyız ayrıca maksimum 1 mağlubiyet 2 yada 3 beraberlik şansımız kalıyor kredi olarak geriye sadece. Siz de tahmin edersiniz ki bu kadar ruhsal ve bedenen çöküntü ve sürekli değişken gösteren saha içi diziliş ve taktik düzenimiz sayesinde istikrar ! sanırım en son kazanacağımız şey gibi duruyor.

  Şuan da yapılması gereken devre arasına en az hasarla girip, hasar tespitinin ardından geçen seneki gibi bir çıkış yakalamak.
  Şampiyonlar ligi için ise şunu söylemeliyim, eğer ki kazanamıyorsak mutlaka kaybetmemeliyiz.
  M.United maçında buna göre devam edilseydi şuan da ilk puanımızı almış olurduk.
  Maalesef haddimizi bazen bilmiyoruz, Evra ve Nani'den oluşan Manu sol kanadını Yusuf ve İbrahim ile savunmak benim aklıma başka birşey getirmiyor.

  Aslında ben bu takımın çok daha iyi şeyler yapacağını düşünüyordum. Hala da düşünüyorum.
  Umarım CSKA maçıyla birlikte herkes böyle düşünür.
  Bol şans....

  Hiç yorum yok: