rss
twitter

  4 Eylül 2009 Cuma

  Schweppes European Trophy: Spirou 78-86 BEŞİKTAŞ

  Belçika'da katıldığımız özel turnuvadaki maçımız TSİ 21.25'te başladı. Saat an itibariyle TSİ 01.25. Maçın skorunu daha yeni öğrenebildim. Ne resmi sitemiz yazdı şu saate kadar skoru, ne de organizasyonun resmi sitesi. En nihayetinde bugün kü rakibimiz Spirou Charleroi'nın resmi sitesinden bulabildim skoru. Neyse ki skor ilaç gibi geldi, beklediğimize değmiş yani. 86-78 kazanmışız ve turnuvada yarı finale yükselmişiz.

  Rakibimizin resmi sitesinde yer alan habere göre maçın gidişatını da yazayım. Rakibimiz, ilk 5 dakikayı 16-12, ilk periyodu ise 23-21 önde kapamış. Takımımız, ikinci periyodun ilk 5 dakikasını 30-35 önde geçmiş olsa da, devrenin son 5 dakikasında rakibimiz yeniden toparlanmış ve ilk yarıyı 43-41 önde kapamış.

  İkinci yarıda da başabaş mücadele devam etmiş. Takımımız üçüncü periyodu 60-63 önde kapamış, maçın son 5 dakikasına ise 69-72 önde girmiş. Ve karşılaşmadan 78-86 galip ayrılarak yarı finale yükselmişiz.

  Yarı finaldeki rakibimiz Fransız ekibi SIG Strasbourg'u eleyen bir diğer Belçika ekibi Oostende. Oostende 2 gün önce oynanan hazırlık maçında takımımızı 94-79 mağlup etmişti. Bu maç bir nevi rövanş niteliği taşıyor. Takımımız, yarı final müsabakasına Cumartesi günü TSİ 21.55'te çıkacak. Elde edeceğimiz sonuca göre üçüncülük veya final müsabakasına ise Pazar günü çıkacağız...

  Oyuncularımıza ve teknik heyetimize tebrikler...

  3 yorum:

  @ asist time dedi ki...

  Maçı izleyemediğimiz için yorum yapamıyoruz ama takımın direk oyuncusu olan Engin'in eksikliğini de unutmamak gerekir. Son olarak da Efes Barıs Hersek'i Banvit'e satmıs. Barıs Hersek hamlesi onemli bir hamle olabilirdi.

  gebcıty dedi ki...

  cem coskun yerıne barıs hersek alınmıs olsaydı hakıkaten derın ve guzel bır kadro kurulmus olurdu.. ha bu halıylede guzel bır kadromuz var..

  Adsız dedi ki...

  İyi bir kadromuz var geçen yıla göre ama şu an için finalden bahsetmek imkansız.Bir Ermal takviyesi ya da Fletcher'dan faydalanabilmemiz durumunda yabancı bir 2-3 numara takviyesiyle her şeye aday olabiliriz.